چرا چین ارز خود را دستکاری میکند؟

با گذشت زمان، مهارت در زبان های مدرن به ویژه انگلیسی به سرعت بهبود یافت و متون به زبان انگلیسی رواج یافت.در اواخر دهه ۱۹۹۰ مؤسسات آموزشي خصوصي و با بودجه خصوصي تشويق و از آن زمان رونق گرفت. از سال 206 قبل از میلاد تا سال 8 میلادی دوران حکمرانی سلسله ” هان ” غربی در تاریخ چین بوده است . بدین ترتیب انقلاب ملی چین وارد دوران اوج خود شد. این مفهوم در سال 1963 (1342 هجری شمسی) تبدیل به سیاست شد و اما بواسطه انقلاب فرهنگی اجرای آن با اختلال مواجه شد. سرشماری اخیر نشانگر یک کاهش سریع در شمار افراد جوان این کشور است و جمعیت زیر ۱۴ سال نیز ۱۶٫۶ درصد جمعیت ۱٫۳۴ میلیاردی چین را تشکیل میدهد که نسبت به سالهای قبل نشانگر کاهش ۶٫۳ درصدی در آمار این دسته جمعیتی است. در سال 1980، چین سیاست تکفرزندی را به اجرا درآورد تا رشد جمعیت خود را کنترل کند. مدیر مرکز سیاستهای عمومی در پکن و کارشناس مسائل جمعیتی در این خصوص معتقد است که نتایج سرشماری تایید میکند که با تولد کمتر و مهاجرتهای فزاینده جمعیت چین به یک نقطه عطف رسیده است.

به گزارشت روز شنبه ایرنا، روابط خارجی جمهوری خلق چین راه تعامل این کشور با کشورها و مناطق خارجی و بیان نقاط ضعف و قدرت سیاسی و اقتصادی پکن را دنبال می کند و سیاست خارجی و تفکر استراتژیک چین به عنوان یک قدرت بزرگ و ابرقدرت نوظهور بر جهان نیز بسیار تأثیرگذار است. روز گذشته، میخائیل اولیانوف، نماینده روسیه در سازمانهای بینالمللی در وین نیز در جلسه شورای حکام گفت: ما از مدیر کل آژانس به خاطر ابتکار عمل و سطح بالای حرفهای بودنش، همچنین از ایران به خاطر رویکرد سازندهاش قدردانی میکنیم. دانشجویان مجاز به رفتن به خارج از کشور برای تحصیل بودند. مدیر این بنیاد در مصاحبهای گفته است: ارائه خدمات بهتر، تخصیص منابع بیشتر، ایجاد محیط مناسب برای سازمان های غیردولتی، بکارگیری دموکراسی در مدیریت سازمانها و سرمایهگذاری دولتی در کمک به سالمندان بسیار مهم است. بنابراین، هنگامیکه تورم به دغدغه اصلی در اوایل دهه 90 تبدیل شد، این نظام با یک سیستم اشتراکگذاری مالیاتی مقبولتر و قراردادیتر جایگزین شد.

نظام ” جون ها ” و ” شهرستان ها ” به نظام معین سلسله ها در تاریخ فئودالی دو هزار ساله چین تبدیل شد . پس از وحدت چین ، سلسله ” چین ” مقرر نمود که سبک ” شیائو جوان ” باید معیار خط نویسی برای چینی ها باشد و مورد استفاده قرار گیرد . این سند برنامهای است سیاسی، راهبردی، اقتصادی و فرهنگی که عرصههای مختلف همکاری دو کشور ایران و چین را مدنظر قرار داده است. اگرچه ادعای چین این است که هژمونی آمریکا میتواند صلح و امنیت بینالملل را مورد تهدید قرار دهد، اما واقعیت این است که خود چین عملاً وارد رقابت هژمونیک با آمریکا شده است. ، ” جوان زی ” و ” لیه زی ” ، عقاید ” فا ” با نماینده ” هان فی ” ، عقاید ” مهیسم ” به نمایندگی ” مو زی ” مورد احترام مردم قرار داشت .

سوی ” از ایجاد آن در سال 581 میلادی توسط ” یانگ جیانگ ” امپراتور ” سوی ون دی ” تا کشته شدن ” یانگ گوانگ ” امپراتور ” سوی یان دی ” در سال 618 میلادی ، 37 سال حیات داشت . از میان امپراتوران این سلسله ، امپراتور ” سوی ون دی ” بسیار نقش شایانی در کشور ایفا کرد . اول اینکه وی نظام ” شش مقام ” سلسله ” جوی شمالی ” را لغو و نظام ” سه استان و شش وزارت ” را ایجاد کرد . این امپراتور قوانین جدیدی تنظیم نموده و مجازات های در نظر گرفته شده در سلسله های جنوبی و شمالی را عادلانه اجرا می کرد . علاوه بر این ، سیستم آزمون سلطنتی ایجاد و روش انتخاب مقامات در دوره حکمرانی وی مشخص شد . امپراتور ” سوی یان دی ” کانال بزرگ احداث کرد و به مسافرت علاقه زیادی داشت . با این حال وی در تاریخ چین به امپراتور بی رحم معروف است . در دوره حکمرانی وی مردم به دلیل مالیات و عوارض کمرشکن و سنگین ، دست به قیام زدند و سرانجام امپراتور را در شهر ” جیانگ دو ” با طناب دار زدند و سلسله ” سوی ” سرنگون شد . سلسله ” تانگ ” سال 618 میلادی تاسیس و سال 907 میلادی توسط مردی با نام ” جو ون ” سرنگون شد . عمر این سلسله به دنبال شورش ” آن شی “به دو بخش دوران پر شکوه و دوران زوال تقسیم شد . امپراتور ” تانگ گائو زو ” سلسله ” تانگ ” را تاسیس کرد . امپراتور ” تانگ تای زون ” با نام ” لی شی مین “در عرض یک دهه کشور را وحدت بخشید . به دنبال تاجگذاری ” لی شی مین ” ، با اصلاحات در سلسله ” تانگ ” پیشرفت کرد و این سلسله در زمینه سیاسی ، اقتصادی و فرهنگی در جهان شهرت یافت . از آن به بعد ، دوران امپراتوری ” تانگ شوان زون ” بسیار پر رونق بود . اما در این دوران شورش ” آن شی ” رخ داد و در نتیجه آن سلسله ” تانگ ” رو به زوال گذاشت . سلسله ” سوی ” و سلسله ” تانگ ” ، دست آوردهای زیادی در زمینه تنظیم احکام و مقررات حاصل کردند که برای نمونه می توان به نظام ” سه استان و شش وزارت ” ، سیستم آزمون سلطنتی و قانون مالیات اشاره کرد . سیاست خارجی سلسله ” سو ” و سلسله ” تانگ ” نسبتا باز و تبادلات اقتصادی و فرهنگی آنها با کشورهای دیگر زیاد بود . در زمینه ادبی ، اشعار سلسله ” تانگ ” به نمایندگی ” چن زی آن ” در دوران اوائل سلسله ” تانگ ” ، ” لی بای ” ، ” دو فو ” در دوران رونق این سلسله و ” بای جو ای ” ، ” یوان جن ” در اواسط حیات این سلسله و ” لی شان این ” ، ” دو مو ” در اواخر حکمرانی سلسله ” تانگ ” بسیار معروف بود . در این دوران آثار نثر به سبک کلاسیک ” بر اساس ” هان یو ” و ” لیو زون یوان ” نوشته شد و تاثیرگذار بود .

دیدگاهتان را بنویسید