شعر نو : شاعران زن ایرانی

خداوند متعال در قرآن نیز اشاره به امید داشته و انسان را به داشتن آن توصیه مینماید. همان که امام خمینی رحمه الله علیه به خاطر داشتن اندیشه های عرفانی ودانایی فراون بر قرآن وبا رشادت بسیار در زمانهای مختلف قبل وبعد از انقلاب بیان فرمودند: « از دامن زن مرد به معراج می رود ». منتهی خواهشهای نفسانی وزیاده خواهیهای امیال طبیعی انسان وفی نفسه جنس مرد است که همواره در طول تاریخ بر زن جفا رانده است . هنوز لحظه های بسیار زیادی در راه هستند که میشود از آن ها به بهترین شکل ممکن استفاده کرد و اتفاقات بزرگی را رقم زد.

شعر روز زن / وای اگر کادو نباشد باب طبع ، میشود مثل جهنم روز زن ! تبریک روز زن به وسیله متن ادبی، مسیج، پیام، اس ام اس، شعر و عکس در ۳ بهمن ماه برابر با ۲۰ جمادی الثانی همزمان با ولادت حضرت فاطمه زهرا (س) و روز مادر ارسال میشود. همانطور که می دانید عشق زیباترین احساسی است که در زندگی هر کسی اتفاق می افتد که هیچ وقت دوباره تکرار نمی شود و شاعران اشعار احساسی و بی نظیری در مورد این موضوع گفته اند که شما نیز می توانید به منظور ابراز احساسات تان به مخاطب مورد نظرتان شعر ناب عاشقانه ای را برای ارسال انتخاب کنید.

در میان این آثار با شعر نوشته های ناب و بسیار پر معنی روبرو هستیم که توسط شاعران بزرگ ایران زمین در قالبهای مختلف شعری مانند: غزل، رباعی، قصیده و دوبیتی سروده شده اند که هر کدام از آنها به تنهایی نشان دهندۀ عمق فرهنگ ادبی این سرزمین هنر پرور می باشد. شعر در مورد تسبیح شعر در مورد تسبیح ,شعر در مورد تسبیح خداوند,شعر در مورد تسبیح خدا,شعری در مورد تسبیح,شعر درباره تسبیح,شعر عاشقانه درمورد تسبیح,شعری درباره تسبیح,شعر کوتاه درباره تسبیح,شعر نو درباره … در این قسمت اشعار عاشقانه مولانا را مشاهده کردید و امیدواریم که از خواندن این اشعار زیبا لذت برده باشید.

غم یکی از احساسات پاک آدمیزاد است که وقتی همراه با شعر عاشقانه شود، بسیار سوزناک و البته زیبا می شود. اشعار عارفانه مولانا در کتاب مثنوی به حدی زیبا و جذاب هستند که در آن زمان در مجلسهای بزم و شادی خوانده میشدند و بسیار پرکاربرد بودند. ایمانم از دعای توست و خدایم را از زبان تو شناختهام، پرستش را تو به من آموختهاي. به همه عالمش از من نتوانند خرید… سید محمد حسین بهجت تبریزی (۱۲۸۵ تا ۲۷ شهریور ۱۳۶۷) متخلص به شهریار (قبل از آن بهجت)، شاعر ایرانی بود که شعرهایی به زبانهای فارسی و ترکی آذربایجانی داشت.

شاعران معاصر ایرانی -از احمد شاملو و شعرهایی که برای عشق خود یعنی آیدا گفته، تا نیما یوشیج و شعری بهنام افسانه که برای عشق نافرجامش سروده- شعرهایی عاشقانه دارند که خواندنشان میتواند درون پرتلاطم و غمگین عاشقان را زیر و رو کند. در این بخش جدیدترین اشعار عاشقانه و زیبای احساسی غمگین و سرشار از غم را برای یار و عشق را گرد آوری کرده ایم و امیدواریم با خواندن این اشعار غمگین و سوزناک احساس خوبی پیدا کنید.

وقتی غمگین می شوی و نه می توانید گریه کنی، نه می توانی فریاد بزنی، شاید بتوانی فقط بنویسی و کمی از بار غم درونت را سبک کنی. شاید نتوانی بنویسی اما دلنوشته ها و شعرهای دیگران می توانند گزینه خوبی برای وصف حال درونیتان باشد. اما اغلب بعد از گذشت مدت زمانی اتفاقات زندگی به ما اثبات کردهاند که نرسیدن به خواسته مورد نظرمان قطعاً به صلاح و مصلحت ما بوده است و چه بسا حتی اتفاقات بسیار بهتر و جذاب تری برای ما رخ داده است. وقتی هیچ سوی امیدی نسبت به آینده نباشد، چارهای جز گوشهگیری و انتظار برای گذشت زمان نداریم.

می را چه اثر به پیش چشمت؟ مهدی اخوان ثالث از شاعران خوب ایران است که او را با تخلص م.امید می شناسند. کدام صفت زن شاعران را این چنین کلافه و از خود بی خود کرده است؟ شعر عاشقانه غمگین، شعر عاشقانه کوتاه جدایی، شعر عاشقانه تنهایی و جدایی، شعرهای غمگین تنهایی، شعر کوتاه غمگین دلتنگی همه را در سایت روزانه می توانید مشاهده کنید. مادر بودن سخت ترین و پرمشقت ترین کار دنیا است که تا آخر عمر هم بازنشستگی ندارد و تنها حقوقی که بابت آن طلب میکند اندکی عشق است، مادرم تورا عاشقانه دوست دارم و با تمام وجودم به تو عشق میورزم روزت خجسته باد.

در بخش دیگر می توانید اشعار عاشقانه سعدی و اشعار عاشقانه حافظ را هم بخوانید. این مجموعه، تجربه جدیدی برای سهراب در جهت تغییر بافت کلام و نیز فرم های بیان مطالب است. اولین حضور زن در این مجموعه در شعر آب و در این قسمت ذکر شده است استفاده تصویری بسیار زیبایی است در روند اصلی شعر و در جهت تحکیم پایه های استدلالات زیباشناسی خود. اشعار جدایی از عشق با شعر کوتاه تک بیتی و دو بیتی و اشعار نو…

گلچین زیباترین اشعار کوتاه سوزناک در مورد… شعر در مورد دلتنگی از سعدی ؛ غمگین ترین شعر سعدی و اشعار بی نظیر سعدی همگی در سایت پارسی زی.امیدواریم این مطلب که حاصل تلاش تیم شعر و فرهنگ سایت است مورد توجه شما عزیزان قرار گیرد. در مقاله زیر به چند شعر از او درباره زن و استعاره های «زن» اشاره شده است. سخت است که بپذیریم که شخصی چون حافظ و حتی افرادی از این قبیل فقط در انتظار این باشند که دلبر با حضور خودش خاک را مشک خُتن کند و حضورش غیر از کرامت و کمال معنوی باشد و معنویت زن را مد نظر نداشته باشد و از طرفی در جهان عرفانی و حوزه نگرش عارفان اصلا وجود فیزیکی زن واقعیت ندارد بلکه بیشتر ساخته ی ذهن و زمان شاعر است تا زن را به عنوان نمادِ جمال و جلوه حضرت دوست معرفی نماید و جلوههایی هر چند اندک و محدود از حضرت حق سبحانه و تعالی را در قالب کلمه و کلام بکار گیرد.

که چون غافل شوم از اون ، دوان سوی “تو”میآید! چون شرع. نبي از اين. نمیدانم نهان از من،چه نیکی کرده اي با “دل”… این شعر با الهام گیری از مراسم حج و سنت عید قربان، به مدح یک حاکم می پردازد. در واقع محملي كه زنان توانسته اند به نحوي مقبول تر خود را نشان بدهند شعر و شاعري بوده است. چه نیازی به گل قمصر کاشان دارم ؟

دیدگاهتان را بنویسید