سیاست های کلی نظام

موریس دوورژه این تمایز را نیز به عنوان تمایز علم سیاست نمىپذیرد و آن را مورد نقد و تردید قرار مىدهد. با استفاده از فناوری اطلاعات، شرکتها میتوانند به راحتی با تأمین کنندگان قطعات و مواد اولیه و نیز با مصرف کنندگان در هر نقطهای از جهان ارتباط برقرار نمایند. حالا که دوباره بعد چند سال به دانشگاه رفت و آمد دارم بازم زیاد میبینم که اساتید مرتبط با این درس هم به اشتباه از نوع جدا از هم استفاده میکنن. فصلنامه علمی پژوهشی «روششناسی علوم انسانی» به مثابه اولین نشریه تخصصی در حوزه فلسفه و روششناسی علوم اجتماعی/انسانی در ایران، توسط گروه فلسفه علوم انسانی پژوهشگاه حوزه و دانشگاه منتشر میشود. محمد کاویانی آرانی (دانشیار گروه روانشناسی پژوهشگاه حوزه و دانشگاه. حسین بستان (دانشیار گروه جامعهشناسی پژوهشگاه حوزه و دانشگاه. سید حسین میرمعزی (دانشیار گروه اقتصاد اسلامی پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی. ۳. برنامه ریزی برای تعامل فعال با فرهنگ موسیقایی غیر ایرانی.

این مجله میکوشد – و میخواهد – که جایی باشد برای آشنایی با مبانی نظری و روشی مطالعات میانرشتهای و کاربست آن – بطور ویژه – در پژوهشهای مربوط به مسائل ایران. همزمان با این شرایط کمکهای ایران برای آزادسازی گروگانهای غربی در لبنان شرایط مناسبتری در روابط دو جانبه به وجود آورد تا جایی که ایران توانست حدود 18 میلیارد دلار وام از اروپا دریافت نماید. TechPowerUP در اینباره گزارش داده که هیچ شرکت دیگری نباید از این کدها در پروژههای خود استفاده کند، اما مطمئناً این اتفاق باعث میشود تا یکی از دستاوردهای بزرگ انویدیا که احتمالاً میلیونها دلار صرف رسیدن به آن شده، عملاً هدر رفته و دیگر برای رقبا مخفی نباشد. «ایرانیان جزو اولین قومی بودند که حکومت را بر مبنای ارزشهای اخلاقی، ساختاری و با تکیهبر نهادهای اجتماعی و سازمان ملی به وجود آوردند و در میان آنها آزادی بیان و دادوستد اندیشه رواج فراوان داشت »(برزگر، 1375، 33) ؛ اما تهاجمات خارجی و دیگر عوامل متعدد داخلی موجب شد تا در دوران جدید نسبت به مواهب تمدن غرب دچار حسرت و عقبماندگی شود و تلاشهای خود را برای جبران این عقبماندگی سامان دهد. با احترام، ضمن قدردانی از عوامل دست­اندرکار نشریه علمی “پویش در آموزش علوم انسانی” به استحضار می ­رساند پیرو مجوز سازمان مرکزی به شماره 50000/10578/600 به تاریخ 1400/080/04 نخستین ارزیابی نشریات علمی دانشگاه توسط ارزیابان متخصص و کارشناسان نشریات انجام شد که بر اساس امتیاز کسب شده نشریه علمی “پویش در آموزش علوم انسانی” حائز امتیاز 78 از 100 و رتبه«الف» شد.

4- شرکتهای هواپیمایی و کشتیرانی بهاستثناء سازمان هواپیمایی کشوری و سازمان بنادر و کشتیرانی. این دانشکده شامل یک ساختمان اداری آموزشی است که در پردیس اصلی دانشگاه بوعلی سینا قراردارد. دانشکدۀ ادبیات و علوم انسانی دانشگاه ملایر در تاریخ 12 خرداد 1389 و پس از تأیید هیأت امنا به صورت دانشکدۀ مستقل در دانشگاه ملایر شروع به فعالیت نمود. در حال حاضر با نه گروه آموزشی شامل گروه های آموزشی معارف اسلامی، علوم ورزشی، حقوق قضایی، روانشناسی، علوم تربیتی، مدیریت بازرگانی، فلسفه و کلام اسلامی، زبان و ادبیات انگلیسی و دروس عمومی در حال تربیت نیروی متخصص می باشد. در راستای گسترش رشته های دانشکده اخذ مجوز برای رشته های معارف اسلامی، فلسفه و کلام اسلامی و مدیریت بازرگانی در مقطع کارشناسی در دست اقدام میباشد. لازم به ذکر است گروه های آموزشی روانشناسی، علوم تربیتی و زبان و ادبیات انگلیسی در دو مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد، گروه های آموزشی مدیریت بازرگانی و فلسفه و کلام اسلامی در مقطع کارشناسی ارشد، گروه های آموزشی حقوق و علوم ورزشی در مقطع کارشناسی دانشجو میپذیرند. علوم اجتماعی به گروهی از رشتههای دانشگاهی گفته میشود که به مطالعهٔ جنبههای اجتماعی انسان میپردازند. در قرون وسطی، این اصطلاح در تقابل با الوهیت قرار داشت و به طبقهای از آموزش و تحصیل اشاره داشت که در دوران حاضر به عنوان محدوده اصلی مطالعات و آموزشهای دانشگاهی است و جنبه سکولار (غیر دینی) دارند.

این نظریه در شرایطی ارائه شد که جدال­های فرهنگی و تمدنی به عنوان ایستار اصلی در روابط بین­الملل مورد بحث قرار گرفته بود. طی مراسمی که به مناسبت هفته پژوهش برگزار گردید اساتید ذیل به ترتیب به عنوان پژوهشگران برتر دانشکده ادبیات و علوم انسانی در سال ۱۴۰۰ معرفی و مورد تقدیر قرار گرفتند. در این مراسم از زحمات علیرضا عراقیه مدیرکل پیشین پژوهش و تحصیلات تکمیلی معاونت علوم انسانی و هنر قدردانی شد. عراقیه، مدیرکل پیشین پژوهش و تحصیلات تکمیلی معاونت علوم انسانی و هنر فعالیت ۲ ساله خود را در اداره کل پژوهش ارزشمندی دانست و آن را تجربهای گرانقدر قلمداد کرد. فرهنگهاى سیاسى تعاریف مختلفى از سیاست ارائه کرده، که تعدادى از آنها بازگو مىشود: 1- سیاست politic به معناى آنچه مربوط به شهر، اداره آن و متعلقات آن است (2) . هماهنگى نهادها با اعتقادات و نظام ذهنى مورد قبول شخص، سبب مىشود که متابعت از آن برایش تحمیلى نباشد; بلکه، کاملا، و به طور طبیعى از آن پیروى مىکند و حتى پیروى از آن را بر خود لازم مىداند آنچنان که احیانا ترک پیروى از آن سبب عذاب وجدان او خواهد شد. 4- اصلاح نظام مالیاتی درجهت برقراری عدالت در گرفتن مالیات، توجه به ضرورت تولید و سرمایهگذاریهای تولیدی و ایجاد انگیزههای مردمی در پرداختن مالیات و افزایش نسبت مالیات در درآمدهای دولت.

دیدگاهتان را بنویسید