جنگ با ایران؛ آمریکا و ترامپ را نابود خواهد کرد +فیلم – مشرق نیوز

واشنگتن پس از مشاوره با کشورهای شورای همکاری خلیج فارس، در تدوین قطع نامه 598 سازمان ملل نقشی کلیدی را ایفا کرد. صدام با توجه به موفقیت خود در بین المللی کردن جنگ، سریعاً مسئولیت حمله را به عهده گرفت. ناگفته نماند که این امر تا حدودی در مقابل اقدام شوروی برای اجاره دادن سه نفت کش خود به کویت انجام شد. در واقع، در این هنگام استارک در ناحیه ای هدف حمله قرار گرفته بود که قایق های ایرانی قبلاً به کشتی های کشورهای شورا حمله کرده بودند، اما احتمالاً عراق این حمله را برای بین المللی کردن جنگ از راه به صحنه کشاندن امریکا و کشورهای شورای همکاری خلیج فارس انجام داده بود. در طول سال 1987، 277 کشتی در خلیج فارس هدف قرار گرفتند و 64 نفر کشته شدند که 37 نفر آنها امریکایی بودند. اما ناگهان یک دوره کوتاه بهبود در روابط ایران و اسرائیل داریم که در طول جنگ ایران و عراق اتفاق افتاد که رژیم به خرید اسلحه از اسراییل تن داد . زمانی که اسرائیل میگوید که میخواهد موشکهای حزب الله را از بین ببرد، آیا تعداد آن را میداند؟ در پایان اجلاس سران شورا در سال 1987 در ریاض، سران شورا مجدداً از جامعه بین المللی خواستند تا اقدام قاطعی را برای پایان دادن به جنگ انجام دهد.

در نتیجه، کویت آسیب پذیر با افزایش حملات ایران و عراق برای تأمین امنیت خود به واشنگتن و مسکو نزدیک شد. دلیل چنین عملی تمایل عراق برای تحمیل آتش بس مد نظر خود بر ایران از راه جامعه بین المللی بود. یک فعال رسانه ای در اینستاگرامش اقدام به انتشار نامه سازمان سنجش و اجازه این سازمان به دانشگاه علوم پزشکی استان، برای تغییر رشته فرزند یک نماینده مجلس از دامپزشکی به پزشکی نمود. در نهایت نیز، شورا از این که ایران قطع نامه 598 را نپذیرفته است به شدت اظهار تأسف کرد.(33) در کنفرانس خبری پس از اجلاس، وزیرخارجه عربستان اظهار کرد: درهای گفت وگو با ایران هنوز بسته نشده است؛ زیرا، هدف کشورهای شورای همکاری خلیج فارس پایان دادن به جنگ و توقف حملات ایران به کشورهای شورای همکاری خلیج فارس است. ورود کشتی های اسکورت شده به صحنه، پیچیدگی جدیدی را پدید آورد در این زمان، جهان شاهد بود که نفت کش های بزرگ به منزله مین روب برای کشتی های آسیب پذیر عمل می کردند. ایران از حمله مستقیم به کشتی های امریکایی خودداری کرد، اما به اشکال مختلف مانند مین گذاری، حملات تعقیب و گریز با قایق های کوچک و توقف و بازرسی نفت کش ها به اقدامات خود ادامه داد.

در این میان، کشتی های مین روب نیز به خلیج فارس اعزام شدند. حادثه استارک نشان داد که جنگ اهمیت خود را از دست داده است؛ زیرا، امریکا و کشورهای شورای همکاری خلیج فارس نشان دادند که به دخالت خود ادامه می دهند و خسارات زیاد را تحمل نمی کنند. دیپلماسی ایرانی: ریاست جمهوری دونالد ترامپ در ایالات متحده بسیاری از ناظران جهان را نسبت به پیامدهای اقدامات متهورانه او در دنیایی که در سالهای اخیر سراسیمه، متزلزل و آسیب پذیر نشان داده، نگران کرده است. عربستان و کویت خواهان اتخاذ یک قطع نامه شدیداً ضد ایرانی بودند، اما عمان و امارات متحده عربی بر ادامه گفت وگو با تهران تأکید داشتند. بمباران های روزانه در تضعیف روحیه ایرانی ها بسیار مؤثر بودند، به طوری که نیمی از جمعیت هشت میلیونی تهران، شهر را ترک کردند. یعنی در سه بعد مختلف باید این قضیه را بررسی کرد. پس از گذشت چند هفته از ماجرای استارک، عراق حمله به نفت کش ها را از سر گرفت، ولی این بار در جنوب، یعنی نزدیک تنگه هرمز اقدام کرد. سال ۳۶ مجلس شورای ملی بحرین را استان چهاردهم اعلام میکند.

خاجی در این پیام همچنین اعلام کرد: قطعا همانگونه که تجربه هفت سال گذشته نشان داده تحریمها، درگیریهای نظامی و کشتار مردم یمن نمیتواند منجر به حل بحران در این کشور شود و راه رهایی، رفع محاصره مردم مظلوم یمن، توقف عملیات نظامی و احترام به استقلال و حاکمیت مردم یمن بوده و جمهوری اسلامی ایران آمادگی دارد همچون گذشته در این مسیر همکاری و تلاش کند. دو طرف در این گفتوگوی ویدئویی در خصوص زمینههای همکاری مشترک جمهوری اسلامی ایران و سوئد جهت کمک به حل بحران یمن و پایان هر چه سریعتر فاجعه انسانی جاری در این کشور به رایزنی و تبادل نظر پرداختند. رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت: جمهوری اسلامی ایران همواره مخالف جنگ و اعمال استانداردهای دوگانه غرب و آمریکا در موضوعات مختلف بینالمللی است. اسلام اصیل اسلامی است که به روی ظلم و جنایت می ایستد و این همان چیزی است که آمریکا نمی پذیرد.

دیدگاهتان را بنویسید