بازگشت هیجان به کشتی/ تنور ورزش ملی با شروع مسابقات انتخابی دوباره گرم میشود

با توجه به این که در ورزش کشتی بدن فرد حرکات کششی زیادی را حین تمرین و مسابقه تحمل می کند، احتمال کشیدگی عضلات پشت پا و کشاله ران وجود دارد. با توجه به این که در ورزش کشتی بدن فرد حرکات کششی زیادی را حین تمرین و مسابقه تحمل میکند، احتمال کشیدگی عضلات پشت پا و کشاله ران وجود دارد. باید دید قادریان هم تغییر وزن خواهد داد و به یک وزن بالاتر خواهد رفت یا تصمیم میگیرد در همین وزن ادامه دهد؛ موضوعی که حالت اول آن میتواند درست تر باشد.

در ۶ دوره پیاپی از بازیهای المپیک به مقام قهرمانی رسید و در ۳۲ مسابقه بزرگ پهلوانی هم حریفان خود را شکست داد تا بلند آوازه ترین کشتی گیر زمان خود باشد . عبدالرشید سعدالله اف در دیدار فینال در یک کشتی نزدیک با کایل اسنایدر(قهرمان جهان و المپیک 97 کیلوگرم) در حالی که تا ثانیه های آخر پیش بود در لحظه های پایانی به کایل اسنایدر امتیاز داد و در نهایت با اختلاف یک امتیاز مقابل کشتی گیر آمریکایی شکست خورد و به مدال نقره مسابقات جهانی در وزن 97 کیلو گرم رسید.

ایالات متحده آمریکا و ایران همچنان میتوانند میزبان یک دیدار دوگانه بسیار جذاب باشند که به نفع هر دو تیم ملی خواهد بود و برای طرفداران کشتی در سراسر جهان نمایشی هیجان انگیز از این ورزش را فراهم میکند. وب سایت Fox Sports همچنین مسابقات مهم را در سراسر جهان در صدر نشان می دهد. نکته مهم دیگر برای انتخاب بهترین رشته ورزشی برای کودکان توجه به علایق و استعدادهای کودکان است و سومین موردی که باید در انتخاب بهترین رشته ورزشی برای کودکان در نظر گرفته شود فیزیک بدنی آن ها است. درباره ابعاد فاجعه بار تصویب حذف این رشته ورزشی از المپیک که قرار است سال آینده نهایی شود، نمی توان سخن زیادی به زبان آورد، چرا همه ورزش دوستان در طول تاریخ حضور ایران در میادین بین المللی و بویژه المپیک، به اهمیت حیاتی این رشته آگاهی دارند و شاید برایشان قابل تصور نباشد که دیگر کشتی را در المپیک نبینند.

وقتی کشتی می بازد، همه می گویند این مسخره بازی ها چیست چیست همه انتظار برد دارند. همه بچه ها دوست دارند یک دوچرخه داشته باشند. این یک فعالیت عالی است که بچه ها می توانند در آن شرکت کنند. ورزش کشتی یکی از قدیمیترین ورزشهای دنیا است و شواهد بسیاری نشان می دهد که از دوران ماقبل تاریخ بر روی کره زمین بوده، که با جنگ های تن به تن و یا در اوقات فراغت به شکل غریزی انجام می شده است. از زمانهای بسیار دور ، کشتی پدیدهای کاملا تفاوت با سایر پدیدههای که امروزه ما آن را میشناسیم بودهاست .در آن هنگام ، کشتی ورزشی نبوده که در اوقات فراغت انجام شود و یا وسیلهای برای استراحت و با تفریح باشد ، بلکه وسیلهای برای ادامه بقاء بودهاست .

وی در دور بعد به مصاف تورپال بیسلطان اف از دانمارک می رود. برای کودکان مانعی ندارد البته این ورزش ها در سنین پایینتر نباید به شکل سنگین انجام شود اما از سنین 15 به بعد کودکان می توانند این ورزش ها را مطابق علاقه خود انتخاب کنند. همان طور که در بالا اشاره کردیم ورزش کشتی برای کودکان مشکلاتی به همراه دارد که در ادامه به برخی از این موارد اشاره کردهایم. کودکانی که وارد این ورزش میشوند بدنشان قوی میشود و کمتر در برابر صدمات و بیماریها آسیب پذیر هستند.

دومیدانی ورزشی است که مادر ورزشها محسوب می شود، آسیب کمتری برای کودکان دارد و فشار کمتری به صفحات رشد و مفاصل در حال رشد کودکان وارد می کند. کسانی که وارد این ورزش میشوند بدنشان قدرتمند ميشود و کم تر در برابر صدمات و بیماریها اسیب پذیر هستند. با درون پا به زمین فشار وارد کنید. این ورزش شبیه به مچاندازی است ولی با شست پا انجام میشود. در هر بار، پا را عوض کنید.

کودکان از سن 7 سالگی به بعد می توانند ورزش تنیس را انجام دهند. ورزش فوتبال یک ورزش انرژی گیر و پرتحرک است و به خصوص برای کودکان بیش فعال بسیار توصیه می شود تا انرژی خود را به شکل مناسبی تخلیه کنند. ESPN در حال حاضر انواع ورزشهایی را شامل می شود که شامل WWE ، MMA ، کشتی ، بوکس ، فوتبال های روز اروپا ، تنیس ، بسکتبال و همچنین پوشش گسترده ای از ورزش های دانشگاهی است. با وجود انواع مختلف دوچرخه، شما می توانید با کودک خود به اشکال مختلف فعالیت های دوچرخه سواری مشغول شوید.

دوچرخه سواری باعث افزایش قدرت پاها، هماهنگی رفلکس ها، بهبود تعاد ، کنترل وزن و تقویت عملکردهای قلبی عروقی می شود. جابهجایی توپ باعث افزایش چابکی پا، به دست آوردن تعادل و بهبود پایداری قلبی عروقی می شود. در بدن چابکی ایجاد می کند ، قدرت عضلات را افزایش می دهد، آمادگی قلبی عروقی را بهبود می بخشد و به تعادل بدن کمک می کند. در صورتی که لباس کشتیگیر نو یا تمیز نباشد و وی قبل از ورزش استحمام نکرده باشد، یا این که یکی از کشتیگیرها به بیماریهای پوستی یا قارچ مبتلا باشد، احتمال انتقال بیماری پوستی و قارچ به دلیل تماس مکرر بین کشتیگیرها افزایش پیدا میکند.

ما باید برنامههای سال آینده را تصویب کنیم و این درست نیست که هرکسی صحبت میکند. کشتی ورزشی است که در آن هم جسم قدرتمند میشود و هم روح جلا پیدا میکند. از آنجا که کشتیگیرها مدام با هم درگیر هستند و یکدیگر را روی تشک کشتی میکوبند، این حالت به وجود میآید. از آنجا که کشتی گیرها مدام با هم درگیر هستند و یکدیگر را روی تشک کشتی می کوبند، این حالت به وجود می آید. فوتبال ورزشی است که از انگلیس و بسکتبال از آمریکا و تکواندو از کره آمده، اما کشتی برای ما است. بچه ها می توانند ورزش فوتبال را بعد از سن 7 سالگی انجام دهند.

یکی از بهترین رشته های ورزشی بررای پسر بچه ها ورزش فوتبال است. ژیمناستیک بهترین رشته ورزشی برای کودکانی است که هنوز اسکلت بندی آن ها به طور کامل شکل نگرفته است. از جمله مزایایی که این ورزش باستانی برای کودکان دارد می توان به موارد زیر اشاره کرد. از جمله مزایایی که این ورزش باستانی برای کودکان دارد میتوان به موارد زیر اشاره کرد. خاک کردن زمانی است که کشتی گیر پشت حریف خود را به مدت چند ثانیه روی تشک نگه میدارد. در صورتی که علاقه مند هستید فرزندتان ورزش کشتی را فرا بگیرد، بر اساس تحقیقاتی که در این زمینه انجام شده، بهتر است زمانی که سنش بیش از ۱۵ سال است او را برای انجام این ورزش ترغیب کنید.

دبیر در پاسخ به این سوال که پیمان فخری گفته تیم اول به بازیهای آسیایی برود، گفت: آنها نمیتوانند برای ما تصمیم بگیرند. او در طی سالهای ورزش خود ۱۸۶ کشتی در میدانهای ملی و بین المللی گرفت و در هیچ یک از آنها مغلوب نشد . فکر میکنید چرا هیچ فیلمی از دربی سال1352 که بعدها به دربی 6تاییها معروف شد وجود ندارد؟ این فروشگاه با دارا بودن نماد اعتماد الکترونیکی از وزارت صنعت، معدن و تجارت و با پشتوانه سالها حضور تخصصی در حوزه والیبال مفتخر است که محصولات مورد نیاز ملی پوشان و بازیکنان لیگ برتری کشورمان را تامین می کند.

با توجه به روحیه پهلوانی که در میان کشتی گیران وجود دارد، کودکی که این ورزش را شروع می کند اعتماد به نفس بیشتری نسبت به اطرافیانش خواهد داشت و یک فرد مدیر و مدبر در آینده خواهد بود. ناخرسندم که اعلام کنم تا این لحظه ویزای دو کشتیگیر، مربی تیم، سرپرست تیم و داور المپیکی فدراسیون و اینجانب بهعنوان رئیسفدراسیون صادر نشده است و لذا چارهای جز اعلام لغو سفر برای اینجانب باقی نمانده است.

برای ورزشهای رزمی و ورزشهایی مانند کشتی بهتر است ۱۵ سال به بالا را در مد نظر داشته باشید. ورزش های گروهی برای کودکان مزایایی دارد مانند یادگیری کار تیمی، بالا رفتن سطح اجتماعی کودکان و… این بازی کار تیمی، انصاف، نظم و انضباط را به کودکان می آموزد و مزایای جسمی زیادی برای کودکان دارد. اگر چه کشتی برای کودکان مزایای زیادی دارد، اما نمی توان از معایب آن و صدماتی که کودکان هنگام انجام این ورزش با آن مواجه می شوند چشم پوشی کرد. بر این اساس از سال گذشته کانونهای کشتی را در جمعیت دانش آموزی فعال کردیم، همچنین تلاش داریم تا عقب افتادگی از ورزش که در دوران کرونا ایجاد شد، جبران کنیم.

مربی تیم کشتی استان همدان، در نشست مطبوعاتی این دوره از مسابقات، اظهار کرد: کشتی ورزش بی رکورد است و خدا را شکر شرایط خوبی داریم. کودکانی که کشتی را به عنوان ورزش انتخاب کرده اند، به دلیل این که دائم درگیر فعالیتهای کششی هستند انعطاف بدنیشان را به خوبی حفظ میکنند. یزدانی که میهمان برنامه دایره طلایی بود، با اشاره به ارتباط روحی کشتیگیران با کادرفنی عنوان کرد: به تمام مربیان احترام می گذارم، آقا پژمان به من محبت دارند. هرکدام نباشند، نمی توان نتیجه گرفت.در این دو سال تمام زورم را زدم که محیط را آماده کنم.

شطرنج باعث ورزیه شدن فکر کودکان می شود اما بهتر است اگر رشته شطرنج را برای کودک خود انتخاب می کنید در کنار آن یک ورزش دیگر را نیز انتخاب کنید که کودک در آن فعالیت بدنی داشته باشد تا شادابی و تناسب اندام خود را نیز حفظ کند. کشتي کج از نظر خيلي ها ورزشي است که در آن دو مسابقه دهنده به ظاهر همديگر را تا سر حد مرگ کتک مي زنند و از خشن ترين فنون برای شکست حريف استفاده مي کنند.

دیدگاهتان را بنویسید