ایران ورزشی آنلاین

کشتی گیله مردی قدمتی سه هزار و چهارصد و چهارده ساله داشته که یکی از قدیمیترین ورزشهای بومی و سنتی ایران به شمار می آید. به گزارش “ورزش سه”، در پی افتخارآفرینی پهلوانان کشتی کشورمان در رقابتهای کشتی آزاد قهرمانی جهان و کسب مدالهای طلا و نقره در شب گذشته و امشب، رهبر انقلاب اسلامی در پیامی از آنان تشکر کردند. این نوع امتیازها در صورت عدم رعایت قوانین، از قبیل استفاده از حرکتهای غیر قانونی مانند ضربه زدن و گرفتن قسمتهای زیر میان تنه رقیب، نیز به حریف داده خواهد شد. سرگئی در دو المپیک ۱۹۸۰ و ۱۹۸۸ موفق به کسب مدال طلا شد و ۶ طلای جهانی را نیز کسب کرد.

وی همچنین در المپیک ۱۹۸۸ و ۱۹۹۲ طلای المپیک را بدست آورد. در اوایل و میانه قرن بیستم کشتی بانوان یک شکل قرص و محکم به خود گرفت و تلاش شد تا بعنوان یک پدیده در سرگرمی مطرح شود. باز قلم بر لوح فشانده واین بار مینویسم از بزرگ مردان و پهلوانان شهرمان که در سکوت و شادی و گاه تلخی این روزها در تاریخ به فراموشی سپرده میشوند بزرگانی که نه تنها شهرستان میانه و اذربایجان بلکه جامعه ورزش کشتی کشورمدیون این عزیزان است.

نه اینکه اجازه دهند یک سالن، تشک را جمع کرده و مانع از تمرین کشتیگیران شود. تانک روس ها توانست در اسلو به پنجمین طلای جهانی برسد و حالا در جمع بزرگان کشتی آزاد دنیا باشد و جمع مدال های طلای جهانی و المپیک خود را به ۷ طلا برساند. گفت: اگر در این سالها باختی هم داشتم قطعا حریف از من بهتر بود که توانست من را شکست دهد ولی آخرین بار خدا کمک کرد و حریف آمریکایی را بردم. باید به من کمک کنید تا بعد من هم یک ورزشی بیاید.

این دو بنده ها، باید به گونه ای باشند که به راحتی عرق بدن را جذب و حالت ارتجاعی داشته باشد. امید است با اتکال به خداوند متعال و با بهره گیری از همه ظرفیت های موجود کشور، در راستای اهداف و برنامه های فدراسیون و در جهت تربیت داوران مورد نیاز در مقاطع مختلف برای توسعه ورزشهای زورخانه ای و کشتی پهلوانی با تدوین برنامه های هدفمند اقدامات بایسته را به عمل آورید. سبک های مختلفی از ورزش کشتی در دنیا تمرین می شود اما دو سبک کشتی آزاد و کشتی فرهنگی،تقریبا در تمام کشورهای دنیا به عنوان دو سبک کشتی المپیکی پذیرفته شده است.

اختلاف دو نهاد بینالمللی ورزشی در نهایت منجر به حذف رقابتهای کشتی پهلوانی از برنامه بازیهای همبستگی کشورهای اسلامی در آذربایجان شد. ایشان در سال 1376 در اردوی تیم ملی کشتی فرنگی از ناحیه نخاع دچار آسیب دیدگی شدید شد و پس از 2 سال تحمل رنج بیماری در تاریخ پنچم تیر ماه 1382 به دیار حق شتافت. پس از گذشت چهار ماه از تولد فرزندش، خبر درگذشت وی تحت عنوان خودکشی اعلام شد و همه را در اندوهی عظیم و بهتی شگفتانگیز فرو برد. سایتییف تنها دو بار در حرفه بین المللی خود شکست خورد.

باروز نیز توانست در اسلو در رقابت های اخیر مدال طلا را با شکست محمد نخودی از ایران در دیدار نهایی به دست بیاورد و ششمین مدال طلای المپیک و جهانی خود را کسب کند. واما این مربی واستاد بلد کشتی سازندهی کشتی در ردههای سنی پایه بود که معرف حضور اکثرا کشتی دوستان و نوجوانان علاقهمند به کشتی دهههای ۶۰، ۷۰ و اوایل دههی ۸۰ میباشد. درحالیکه به این شکل جنوب تهران یک پایگاهش را از دست میدهد. تحریم المپیک ۱۹۸۴ احتمالاً سومین مدال طلای او را از بین برد. بلوگلازوف یکی از ورزشکارانی بود که تحریم المپیک ۱۹۸۴ از سوی شوروی سابق بر فعالیت های المپیکی وی تأثیر زیادی گذاشت.

آندیف کشتی گیر سنگین وزن اتحاد جماهیر شوروی بود که از ۷ دوره حضور در مسابقات جهانی و المپیک به ۶ طلا و یک نقره رسید. یوسف قادریان دارنده مدال برنز جهان که نتوانست عملکرد قابل قبولی در رویدادهای اخیر داشته باشد، از جمله باتجربههای این وزن محسوب میشوند. در این ورزش استفاده از دست ( مشت، پا و لگد) ممنوع است و باید حریف را مجبور به لمس زمین کرد در اینجاست که استفاده از استراتژی و تاکتیک در آن به چشم می خورد و وقتی بازی تمام شد برنده، بازنده را در آغوش گرفته و به مرکز زمین می پرد و پارچه و پول دریافت شده از سمت تماشاگران پس از پیروزی را دریافت می کند.

به مرور زمان جنگ های تن به تن که بیشتر به مرگ منجر می شد جای خود را به یک ورزش با قوانین جامع و پیروزی نمادین داده است. حال که خوبان عالم رسوا شدندبهتر نیست شما به جای سیاسی کاری، از کشتی امید اول کاروان ورزش ایران حمایت کنید؟ به گزارش ورزش سه، رقابت های کشتی آزاد بزرگسالان قهرمانی کشور و مرحله اول چرخه انتخابی تیم ملی گرامیدشت سردار شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی و شهدای مدافع حرم از صبح روز چهارشنبه 22 دی ماه در مجموعه آزادی شهر گرگان در حال برگزاری است و امشب (جمعه) با مشخص شدن نفرات برتر اوزان دهگانه و تیم های برتر به پایان می رسد.

در غیاب قاسمی امین طاهری، نفر سوم امیدهای جهان و نایب قهرمان جوانان جهان، پرویز هادی، قهرمان آسیا، یدالله محبی و جابر صادقزاده باید به عنوان مدعیان اول سنگینوزن به مصاف یکدیگر بروند. همانند 16 بار قبلی که ایران از سال 1995 در ایالات متحده به رقابت پرداخته است، این رویداد نیز برای حسن نیت از طریق ورزش و بهعنوان فرصتی برای ورزشکاران دو کشور برای رقابت در بالاترین سطح بوده است. پهلوان حسن از گرانی دلار نیز گلایه میکند و میگوید: اگر خودم پول و سرمایه داشتم آن زمانی که دلار هزار تومان بود، ۲۰ میلیون تومان هزینه میکردم و رکورد را میشکستم و نام کشورم را در سراسر دنیا مطرح میکردم و میلیاردها دلار پول برای کشورم به ارمغان میآوردم اما خدا لعنت کند باعث و بانی و کسانی را که باعث شدند دلار گران شود در طول این سالها به هر کجا که مراجعه کردم مرا مثل یک توپ فوتبال به این طرف و آن طرف فرستادند اگر خودم پول و سرمایه داشتم رکورد را میشکستم و به هیچکس احتیاج نداشتم اگر خودم پول داشتم نماینده گینس را به تبریز میآوردم و در مقابل چشمان او رکورد جهان را میشکستم حتی نیازی به دوربین صداوسیما هم نداشتم.

در مورد کشف استعداش میگوید: چون من از همان دوران جوانی موهایم را بلند نگه میداشتم، احساس کردم موهایم قوی است و به بچهمحلها میگفتم که موهای من را نگه دارند تا من آنها را بکشم. بهترین رشته ورزشی برای کودکان در رده های سنی مختلف کدام است؟ ورزش شنا فواید زیادی برای کودکان دارد. کودکان تقریبا از سن 2 سالگی می توانند به یادگیری شنا بپردازند. اشتراک DAZN دسترسی به حداقل ۱۰۰ شب مبارزه در یک سال را فراهم می کند ، و این امر واقعاً بهترین سایت برای جریان ورزش ، به ویژه ورزش های رزمی است.

سهم پررنگ کشتی در افتخارات ورزش ایران بودجهای که حق آزاد و فرنگیکاران است! البته سهم کمیته ملی پارالمپیک را نباید نادیده گرفت. وی در پایان گفت: از رشته های آلیش و گراپلینگ بانوان در جهت توسعه این ورزش ها در کشور در چهارچوب قواعد و مقررات اسلامی و ایرانی حمایت می کنیم تا در راستای برنامه های اتحادیه جهانی کشتی (UWW) و بالخصوص کمیته ملی المپیک حرکت کنیم. نکته این است که جذابیت اصلی کشتی کج در همان سرگرم کننده بودن یا غیرواقعی بودن آن است.

مسابقات این رشته در سال های گذشته در زبان فارسی( به خصوص ایران) به کشتی کچ( کج) معروف شده است ولی نباید آن را با کشتی کچ، اشتباه گرفت. گروه نخست به سمت کشتی ای رفت که این روزها بعنوان کشتی کج آن را می شناسیم و گروه ديگر به طرف کشتی ازاد رفت که امروز هم رقابت های آن را در دنیا شاهد هستیم. کشتی ازاد کنونی از رقابت های المپیک قبلی بصورت کاملا حرفه ای پیگیری شد و بانوان دنیا روز به روز در این ورزش قدرتمندتر و حرفه ای تر میشوند و تلاش ميکنند تا ورزش خودشان را مثل کشتی مردان به دنیا ارائه کنند.

مدیر تیمهای ملی کشتی آزاد همچنین در پاسخ به این سوال که آیا رویارویی دوباره قهرمانان ایرانی با کشتیگیران آمریکایی و احتمال شکست، دستاوردهای قبلی آنها در جهانی اسلو را در کوتاه مدت زیر سوال نمیبرد؟ اعجوبه سبک وزن آمریکایی در هر ۶ دوره مسابقات جهانی و المپیک که شرکت کرد هیچ باختی نداشت و قهرمان شد. در وزن ۹۷ کیلوگرم با صرف نظر از مجتبی گلیج که جواز حضور در مرحله نهایی را کسب کرده، باید علیرضا گودرزی ملیپوش ایران در مسابقات جهانی ۲۰۱۱ استانبول و اباذر اسلامی و امیر محمدی را در کنار حسین رمضانیان از مدعیان اصلی دانست.

این شرکت در ابتدا با نام «اونیتسوکا» کار خود را با تولید کفش های بسکتبال در شهر کوپه ژاپن آغاز کرد و سپس نام اسیکس را که از عبارت لاتین “anima sana in corpore sano”به معنای “روح سالم در بدن سالم” گرفته شده است، برگزید. برای محدوده سنی ۱۰ تا ۱۵ والیبال، بسکتبال و هندبال که می تواند سبب افزایش رشد قدی کودک و استقامت بدنی وی شود مناسب هستند.

ورزش سنتی گیله مردی در بازارها و مراسم های عروسی سنتی همچنین در روستاها و شهرهای کوچک گیلان برگزار می شود. او در وزن ۷۴ کیلوگرم روی تشک رفت و سمبل کشتی روسیه است. وزیر ورزش و جوانان در پیامی کسب مدال برنز سنگین وزن تیم کشتی آزاد ایران را تبریک گفت. پرافتخارترین آزادکار ایرانی عبدالله موحد است که در وزن ۷۰ کیلوگرم توانست در المپیک مکزیکوسیتی مدال طلا را به دست بیاورد و ۵ طلای جهانی را نیز کسب کرد. این چرخه دست و پا شکسته در سالهای گذشته هم انجام میشد ولی چرخه اعلام شده کاملاً به کشتی کشور کمک میکند.

دیدگاهتان را بنویسید