ابر رایانه چیست؟

بر خلاف بیشتر اجرام منظومه ی شمسی انسان از ابتدای زمان خلقت در رابطه با خورشید چیز هایی می دانسته است. بررسی توفانهای خورشیدی، اثر آنها بر زمین و بررسی اینکه چگونه بعد از انفجار بزرگ، زمین،ستارهها و اجرام دیگر در فضا شکل گرفتهاند و اینکه چند سال از عمر جهان می گذرد؟ ابررایانه ها قادر به انجام کارهایی در چند ثانیهاند که یک رایانه معمولی برای انجام آن به چند هفته و یا شاید چند ماه زمان نیاز دارد. در دهه ۱۹۶۰، آرزوهایی که برای ساخت آب و هوا وجود داشت، پس از شرکت در طرح کوههای برفی برای به دست آوردن آب بیشتر از مقدار مورد نیاز به فاجعهای تبدیل شد. معمولا بصورت متوسط زیر ۶۵۰۰ پا یا همان ۲ کیلومتر از سطح دریا قرار دارند و بیشتر مورد توجه خلبانها هستند و مشکلات بیشتری برای خلبانها ایجاد میکنند، با توجه به مسائل ایمنی پرواز در این سطح از ارتفاع، وجود چنین ابرهایی بیشترین تاثیر بر روی هواپیما را دارد و پدیده آشفتگی هوا یا توربالانس را به وجود میآورند.

اما اگه ابری در آسمان مشاهده میکنید با توجه به نکات گفته شده آن را شناسایی کنید. ابرکامپیوتر به رایانهای گفته میشود که در کمترین زمان، اطلاعات بیشتری را با دقت بالاتر پردازش کند. در ادامه فیلم کوتاه شفق قطبی که در سال ۲۰۱۴ در تاریخ ۲۴ و ۲۵ فوریه اتفاق افتاد را میتوانید مشاهده کنید. شما میتوانید با خیالی آسوده از خدمات دیجیتال مارکتینگ خورشید که منطبق با هدف و نیاز شما در نظر گرفته میشوند، بهرهمند شوید. ستاره | سرویس علوم – حتما شما هم تا به حال انواع ابرها را در آسمان مشاهده کردهاید. اما استنباط شما از بحث بالا نباید این باشد که تغییرات محلی و کوتاه مدت در آب و هوا پیامد مستقیم تغییرات چرخه ی لکه های خورشیدی است. نخست خورشید را در موقعی در نظر بگیرید که “خورشیدی آرام”، آن طور که در 1944-1945 ظاهر شده، بدون لکه باشد. او با اعتقاد به جملهی معروفش” کاری را انجام دهید که بقیه قادر به انجام آن نیستند.” قدم به دنیای طراحی ابر رایانهها گذاشت.

با بالا رفتن آهستهی این قطرات، لایههای نازک ابر و ابرهای پوششی و گسترده که به ابرهای پوششی معروفند به وجود میآیند و با بالا رفتن سریع آن یا ناپایدار شدن هوا ابرهای گل کلمی که به آنها ابرهای جوششی میگویند، تشکیل میشود. این ابرها بر اثر جاذبه زمین به وجود میآیند و یکی از زیباترین و نادرترین انواع ابرها به شمار میروند که ظاهر آنها به بشقاب پرنده شباهت دارد. ما بر حرک واقعی واقف نیستیم.آنچه مشاهده می شود حرکتی ظاهری است به صورت دوران ظاهری کره ی آسمان-یعنی طلوع ستارگان و خورشید از افق شرقی و غروب آن ها در افق غربی.نظیر این رابطه میان حرکت واقعی و حرکت ظاهری،در قطار متحرک هم وجود دارد.چون از پنجره قطاری که رو به شمال می رود به بیرون نگاه کنیم حرکت ظاهری منظره های مجاور را به سمت جنوب مشاهده خواهیم کرد. اما آیا از خود پرسیدهاید که هر کدام از این ابرها چگونه تشکیل میشوند، چه اسمی دارند یا در چه فاصلهای از ما قرار گرفتهاند؟ در تاج خورشید همه چیز به طرز شگفتآوری تغییر میکند و در مقایسه با قسمتهای دیگر خورشید درجه حرارت به شدت افزایش پیدا میکند و مقدار دما در این نقطه بین ۱ میلیون تا ۱۰ میلیون درجه سانتیگراد متغیر است.

طوفان مغناطیسی سال ۱۹۸۹ خسارات زیادی به سیستمهای الکترونیکی وارد کرد؛ به طوری که سیستم انتقال نیرو در کبک برای ۹ ساعت به دلیل تخریب ناشی از طوفان مغناطیسی قابل استفاده نبود. همچنین با تحلیل اطلاعات زمین شناسی مناطق زلزله خیز را مشخص میکنند تا با شناخت این نقاط از آسیبها و خسارات احتمالی تا حدامکان جلوگیری شود. بدین ترتیب چگونه زمین میدان مغناطیسی خود را بدست آورده است؟ بدین ترتیب، رشتهای از ابرها شکل میگیرد که فراتر از کوهها گسترش مییابند. ابرهای عدسیوار، صاف و شبیه عدسی هستند و زمانی شکل میگیرند که هوا در محدودهی کوهها بالا میرود. اگر در هوا بادی بوزد جریان هوا یک قطعه ابر را از شکلی به شکل دیگر در میآورد و هنگامی که باد نمیوزد تغییر شکل ابرها به وسیلهی جریان هوای گرم به وجود میآید. رایانههای رومیزی و لپتاپهای امروزی، ابرکامپیوترهای دیروز بودهاند؛ شاید هم در سالهای آینده ابر رایانههای امروز در دسترس عموم قرار گیرند. انواع گوناگونی از رایانهها، از رایانهای رومیزی و لپتاپها و انواع سرورها تا به امروز ساخته شدهاند اما کارکرد تمام آنها بر پایه پردازش اطلاعت است. طبق ادعای سپاه پاسداران جمهوری اسلامی ایران، پروژه بارورسازی ابرا در زمستان سال ۹۶ کلید خورده و در بهار سال ۹۷ بر روی آسمان مناطق مختلفی مانند زنجان، قزوین، مرکزی و سایر استانهای همجوار اجرا شده است.

دیدگاهتان را بنویسید