آشنایی با انواع خاک

وزن مخصوص خاک چیست؟ وزن مخصوص اجزا خاک چیست؟ اگر خاکی میزان عبوری از الک ۲۰۰ آن کمتر از ۲۵ درصد بوده و میزان عبوری از الک ۴۰ در آن بیش از ۵۰ درصد باشد، خاک را A3 نام گذاری می کنند. در سال 1773 میلادی (1151 شمسی)، یک مهندس فرانسوی به نام «شارل آگوستن دو کولن» (Charles-Augustin de Coulomb)، نظریه فشار زمین بر روی دیوارهای حایل ارائه داد. عدم سازگاری با محیط نیز می تواند دلیلی بر پیوند زدن درخت باشد. پیوند زدن درختان فقط به شکل تجربی قابل انجام است. حیات وحش هنگام چه در خشکی و چه در دریا تنوع زیادی دارد و بسیار مشهور است. یعنی در هنگام چیدن، انتقال تا رسیدن به مرحله استفاده کمتر صدمه و آسیب می بیند. این جزیره بخشی از شهرستان قشم و یکی از دهستانهای این شهرستان به مرکزیت روستای ماشی (هنگام جدید) است.جزیره هنگام با ۹ کیلومتر طول و ۶ کیلومتر عرض بهشکل یک مخروط ناقص به چشم میآید. عده ای دیگر آن ها را تولید کننده بذر جدید نمی پندارند. افراد زیادی این پیوند را مولد بذر و تکثیر می دانند و به همین دلیل به تاثیر گذاری متقابل بین آن ها معتقد هستند.

زمانی پزشک ویژه صحن و سرای خاقان، دکتر تولوزان، از باغ لالهزار و آسیبی که با از بین رفتن آن به تهران میرسد سخن گفته و شاه را از تخریب آن فضای پر دار و درخت باز داشته بود. پیوند درخت چه زمانی انجام می شود؟ بازدهی محصول با این عمل افزایش می یابد. با عمل پیوند رسیدن به مرحله ثمردهی را زودتر تجربه می کنید. برای اندازهگیری فشار و ارتفاع سیال در خاک از وسیلهای به نام پیزومتر استفاده میکنند. گاهی نمی توان برای تکثیر گونه خاصی از پاجوش و قلمه استفاده کرد. بنابراین باید از انجام هرس شدید درخت در طی تابستان خودداری کرد. یا شاید باید به شکوفههای شبتاب اشاره کرد که گاهی در خطوط ساحلی دیده میشوند، جایی که روشنتر از ستارگانی است که برفرازش میدرخشند. چون مقاوم تر است. چون بافت یک درخت بسیار نرم بوده و بافت دیگری از نوع زبر و سخت می باشد. چون این اتصال در مواقع بالا بودن شیره انجام نمی گیرد. در نهایت و پس از اصلاحاتی که انجام گرفت، در نهایت این سیستم به نام سیستم طبقه بندی خاک AASHTO در سال ۱۹۴۵ ثبت گردید. پس دقت کنید که خروجی آزادراه به روستای حلیمه جان را رد نکنید.

پس از انتخاب نهال سالم، باید ریشه نهالها را کاملاً در داخل پوششی از پلاستیک یا گونی یا چادر برزنتی قرار داد تا ریشه های نهال در اثر مجاورت با باد و آفتاب و هوای آزاد از بین نرود، سپس با وسایل نقلیه، نسبت به انتقال سریع نهال ها اقدام شود. به عنوان مثال گاهی بین دو درخت سیب پیوند زنی انجام نمی گیرد. این دو درخت به تشکیل یک درخت قوی و پر محصول منتهی خواهند شد. به عنوان مثال دو درخت به و گلابی خصوصیات مشابه زیادی با یکدیگر دارند و در عمل پیوند درخت موفق تر هستند. یعنی درخت پایه بیش از اندازه دچار صدمه و آسیب شده و ناگزیر به پیوند هستید. یعنی نمی توان در مورد آن حدس و گمانی ارائه نمود. یعنی اثر پیوندک و پایه را در یکدیگر رد می کنند. برای نمونه اول می توان اتصال کلم را بر روی ریشه شلغم مثال زد. برای تکثیر نمونه درختان فرسوده از پیوند زدن بهره مند شوید.

گاهی برای ترمیم درختان از روش پیوند بهره مند می شوند. فصل بهار قبل از اینکه شیره گیاه فراوان شود، زمان مناسبی برای پیوند زدن درخت می باشد. این کمبود شیره با پیوند زدن یک درخت ریشه دار انجام می گیرد. اگر می توانید پیشنهاد باغبانها این است که بیشتر از یک و نیم متر از عمق خاک باغچه را بردارید (زیرا درختان میوه تا چند متری عمق زمین هم ریشه می دوانند) و با خاکی که مخلوطی از خاک زراعی و کود حیوانی و ماسه باشد جایگزین شود. امروزه علم ژئوتکنیک با تکیهبر تجربیات چند صدساله خود، امکان اجرای بسیاری از پروژههای عظیم را فراهم کرده است. دمای بالا نیز می تواند پیوندک را خشک و نابود کند. ابعاد چاله ها براساس سن، وضعیت ریشه و نوع گونه تعیین می گردد بطور کلی هر قدر ابعاد آن بزرگتر باشد، استقرارو رشد نهال بهتر خواهد بود. تغییر رنگ ها نیز در شرایط پیوند زدن درخت اتفاق می افتد.

دیدگاهتان را بنویسید